By oliviu49
#1257
Am cumparat de la Altex un Samsung 43KS7502 . Proba de functionare - pixeli defecti(2-3 am reusit sa depistez in cca 1 ora). I-am facut retur, am primit altul sigilat, proba...si dezastru....La o prima vedere cca 9-10pixeli defecti imprastiati pe ecran(vreo 3-4 erau pozitionati in coltul din stg sus al ecranului). Am facut cerere de retur , am solicitat banii inapoi. Chiar sunt uimit de calitatea panelurilor acestor TV-uri seria 7. Mentionez ca in urma cu doi ani am mai achizitionat doua tv-uri, unul HU7500 si altul H6400 - fara niciun fel de defect. L-am vandut pe cel H6400 si vreau unul serie 7 de o diagonala de 43". Credeti ca exista diferente intre calitatea unui panel 7502 si al unuia 7500? Stiu ca cele cu 02 la urma sunt destinate tarilor est europene.Ce ma sfatuiti sa aleg? Sau credeti ca exista vreo diferenta de calitate intre cele doua?
By shagrathborgir2003
#1259
Salut,diferenta e ca cele cu 2 in coada,sunt facute pt Europa de est,pt saraci.....au aruncat astia de la Samsung toate panourile cu defecte in seriile cu 2 in coada!eu am luat un 49ks7502,dar a trebuit sa desfca 3 tv-uri ca sa gasesc unul fara probleme cu pixeli morti sau blocati!din fericire eu am avut posibilitatea asta,fiind angajat la un magazin online!iti recomand sa mergi pe varianta fara 2 in coada,alea sunt pt Europa de vest,asta in caz ca nu ai posibilitatea sa desfcai mai multe din astea cu defecte!
By oliviu49
#1260
Am incercat inca un Samsung 43KS7502(dupa returnare bani Altex), acum de la Emag. La fel, probleme, ecran patat(nu clouding sau bleed...), capacul spate deja dezlipit, clouding accentuat in toate colturile ecranului la testul de negru si bineinteles(nu se putea altfel) un pixel defect! L-am returnat imediat(baietii de la Emag de nota 10!!), maine astept pe cel de-al patrulea TV. E incredibil ce pot scoate la vanzare cei de la Samsung!! Nu mai e vorba de ghinion, ci de calitate jalnica......Problema e ca , din discutiile cu cei de la Emag, sunt multe tv-uri returnate , in special Samsung si nu numai la modelul asta, la toate, chiar si la cele de serie 8 sau 9. Poate imi dati o idee de un alt tv led, alta marca, la un buget de cca 3500-4000Ron. Daca si al 4-lea Samsung e la fel, renunt definitiv la marca asta. Doresc sfaturi cu privire la un eventual Panasonic sau Sony, de performante asemanatoare sau chiar mai bune decat KS7502(sper si o calitate mai buna...)
AdBot

Samsung 43KS7502 sau 43KS7500

By AdBot
Salut! Uite cel mai vandut televizor Samsung

     ACUM, la PROMOȚIE!