By Andrei
dan scrie:43UH7507 era mai slim, finisaj ceva mai bun. 49UJ701V are impresionat si prin diagonala mai mare. Ca performante, sunt similare.

Pentru ambele modele ma intereseaza cel de 43 inch...modelul din 2017 am inteles ca se reseteaza cam des.
In plus, uh7507 este cu diplay de tip Edge Led... care am vazut ca este specific gamei de tv ma scumpe. Intre Direct Led si Edge Led care este mai performant? Cam asta este singura diferenta intre cele 2 modele

Va multumesc
By Andrei
dan scrie:43UH7507 era mai slim, finisaj ceva mai bun. 49UJ701V are impresionat si prin diagonala mai mare. Ca performante, sunt similare.

In discutie sunt dimensiunile de 43 inch pt ambele modele.
Din cate am obaervat diferenta este la displya...cel din 2017- UH7508 are diaplay de tip Edge Led iar cel din 2017-UJ701 are de tip Direct Led.
Care este mai performant ca si display? Am vazit ca modelele mai scumpe au de tip Edge Led :)
By dan
intr-o vreme, cele edge led erau criticate pentru bleeding. Apoi direct led a aparut ca o "solutie miraculoasa" dar din nou, sunt cazuri de clouding. LG-urile oricum au cele mei performante paneluri, alaturi de samsung. Culori mai bine definite si contrast, black level nu gasesti la alti producatori.

Recomand: TV Philips 32PFH5500 Minitastatura smart TV A+ KTE5
AdBot

REVIEW TV LG 43UJ701V 55UJ701V 65UJ701V. Pareri, pret

By AdBot
Salut! Uite cel mai vandut televizor Samsung

ACUM, la PROMOȚIE!