By rstile
#1424
@Dan sau cei care mai aveti tv cu web os, va afiseaza subtitrarile externe si filmele 4k full(3840×2160), sunt afisate ful screen? Am luat un Samsung 55mu7002 si nu afiseaza subtitrarile externe in ro prin dlna, iar filmele sunt afisate cu cele 2 bari orizontale. Asa de rau ma streseaza Tizen, nici nu am posibilitatea in player sa dau full screen la imagine, la Lg din 2014 am toate aceste posibilitati.
Inca ceva, scalarea de la sd e buna? Mie mi se pare mai buna imaginea pe Lg vechi, inclusiv cea full hd la televiziune.
By iulianonly
#1511
cosmin petrut scrie:Buna.Detin si eu exact acest model.Ma poti ajuta te rog cu calibrarea? Daca ai putea sa-mi atasezi ce valori ai pus la setarile expert....Imi e ciuda ca al meu nu are o imagine foarte buna. Albul este usor spre albastru...imaginea cam stearsa.Orice incerc, nu e ce trebuie. :( Stiu ca el poate mult mai mult.Dar daca nu am in apparat de calibrare...Si daca asa avea ...nu cred ca m-as pricepe.

Salut. Ai reusit sa calibrezi culorile? Am aceiasi problema ca si tine, se vede albul usor cu tenta de albastru. Multumesc
AdBot

LG 49UJ701V Review complet. Un TV de exceptie! Pret, pareri.

By AdBot
Salut! Uite cel mai vandut televizor Samsung

     ACUM, la PROMOȚIE!