By AdrianSibiu
#1396
Am achizitionat de curand un Horizon 48HL7310F si pot spune ca sunt chiar multumit. Luminozitatea este buna spre foarte buna, contrastul este aproape la fel de bun, culorile mi se par aproape naturale cu setarile implicite (nici n-am incercat sa le schimb pentru ca nu simt nevoia).
Browserul merge bine. Am achizitionat si o tastatura wireless (Logitech MK220), tipii de la magazin spuneau ca merge bine pe televizoarele Samsung. Din pacate Horizon-ul o detecteaza ca pe o tastatura englezeasca (nu am gasit daca se poate schimba undeva) si unele caractere le gasesc greu (de ex nu stiu unde o fii #-ul).
Media playerul merge frumos pe Youtube, n-am prea testat alte optiuni. Am rulat filme de pe PC facand streaming prin DLNA (Microsoft Media player-ul si VLC-ul stiu de asa ceva de ex.) dar nu pot sa trimit si subtitarea in acest mod (cred ca DLNA-ul implementat in Windows nu suporta SRT). Direct din TV nu pot da play decat la filme aflate pe device-uri atasate la TV pe USB adica nu pot accesa nimic din retea sau prin UPNP.
Am o singura problema acum: am atasat un device CI+ (un CAM cu cip din ce imi spun cei de la Digi) dar TV-ul nu il vede. Nu inteleg de ce si nici nu gasesc nicaieri explicatii legate de ce as putea face. In specificatiile lui Horizon 48HL7310F apare la connectica si CI+, deci ar trebui sa mearga. As aprecia un raspuns daca aveti idee cum pot rezolva asta.
AdBot

Re: Horizon 43HL733F Review, pret (32HL733H, 49HL733F, 55HL7

By AdBot
Salut! Uite cel mai vandut televizor Samsung

     ACUM, la PROMOȚIE!