By catalinrcd
#1125
rauliulian scrie:Salutare,
Foarte multe informatii de ajutor, apreciez. Am si eu o intrebare, cum schimba canalele acest Philips? Are lag? As vrea sa iau varianta de 49.


Nu are lag.
Dar nu il cumpara!
Nu stiu daca reiese ceva prea clar din discutiile mele.... dar e o greseala acest TV!
Are procesorul dual core acest tv. Este foarte putin. Iar ca Android,daca nu se poate face root....nu este bun. Este plin / supra-plin cu lucruri care nu-ti trebuie,pe care nu le poti scoate sau dezinstala. Vor ramane acolo pe veci. Ai mai bine de 60% din memoria ram plina cu prostii! Este extrem de mult. Una peste alta tv-ul merge greu.
Sony nu se poate face root. Deci ,e nevoie musai de o versiune de Philips, ccea cu 4 core, care merge root. Sunt la servici....nu mai stiu exact ,care...parca am mentionat deja. Uite aici http://forum.xda-developers.com/android ... d-t3323912

E vorba de 4000 de lei de la Emag. E 4k, are 4 core,si merge root.

Eu l-am pastrat. Are o imagine buna, il pot folosi ca si monitor filme + jocuri.....si dimineata il deschid rapid si ma uit la starea vremii...+ la nevoie, are functia de inregistrare de la tv. Una peste alta odata la ceva timp, poate aplicatiile de android vor fi folositoare, deci sam laut un monitor mai mare,care are si Android instalat pe el...asta e partea plina a paharului.
In rest in multitasking tv se inteapa. NU poti juca nimic pe el, toate jocurile au lag...si nu ma refer la tetris.
mai pune bani, ia versiunea cu root.
By catalinrcd
#1202
A reusit cineva sa faca vizulizare de pe smartphone pe tv? Adica mirror la fix aceeasi iamgine de pe telefon pe tv ? Sunt nenumarate aplicatii si o setare inclusa in Android 6.0 nativa, dar la mine se deconteaza instantaneu.Nus tiu de ce nu sta conectat .Nu inteleg care e faza
AdBot

Re: Philips 40PFS5501/12 32PFS5501/12 49PFS5501/12 REVIEW &

By AdBot
Salut! Uite cel mai vandut televizor Samsung

     ACUM, la PROMOȚIE!