Aveti intrebari care nu se incadreaza in forumurile de mai sus?
By play3r86
#1211
Ma intereseaza sa stiu care are un panel mai bun. Stiu ca Lg -ul are panel cu 100 HZ despre samsung n am gasit informatia asta. Tv va fi folosit majoritatea timpului pt filme.
Avatar utilizator
By dan
#1215
Catalogarea unui panel in functie de frecventa de refresh este gresita. Da, este una dintre proprietati insa sunt atatia factori mai nou: input lag, motion blur (timpul de raspuns al pixelilor), posibilitatea de calibrare corecta (culori, temperatura), tehnologia utilizata la fabricatie (LG OLED), motion processing etc, incat producatorii le-au grupat in: PQI (picture quality index) la Samsung, PMI (picture mastering index) la LG etc.
Cei mai modesti nu au astfel de termeni sofisticati.

Din ultimul test, un 32K5502 s-a comportat exemplar la calibrare, mai bine decat un ultra hd de la marcile concurente. Din acest punct de vedere, as recomanda Samsung. Totusi , eu folosesc 43UH7507 si sunt foarte multumit de el.

Vreau sa-ti zic ca la 43UH7507, desktop conectat pe el are un input lag groaznic daca nu este setat pe Game mode. Cursorul mouse-ului are intarziere mare fata de miscarea mainii, fapt ce a dus aproape la renuntarea la televizor, pana mi-am dat seama ca in modul JOC, input lagul se diminueaza dramatic.

Recomand: TV Philips 32PFH5500 Minitastatura smart TV A+ KTE5
AdBot

Lg 55uh7507 vs samsung 55ku6472

By AdBot
Salut! Uite cel mai vandut televizor Samsung

     ACUM, la PROMOȚIE!